V měsíci červenci, v rámci programu Erasmus+, vycestovaly do Irska a na Maltu dvě učitelky angličtiny z 2. stupně a čtyři asistentky pedagoga.
Metodické kurzy pro učitele byly zaměřeny na metodu CLIL – výuka ostatních předmětů a odborných témat v angličtině a další metody a postupy výuky, které pomohou žáky lépe vtáhnout do procesu učení, motivovat je k samostatné práci a vést je k větší zodpovědnosti za své znalosti a dovednosti. Jazykové kurzy pro asistentky pedagoga byly zacíleny na zlepšení jazykových vědomostí a komunikačních schopností za použití různých metodických postupů.
Kurzy probíhaly v dopoledních a odpoledních blocích v kolektivech pedagogů z různých koutů Evropy a dalších zemí jako např.: z Polska, Maďarska, Španělska, Německa, Rakouska, Itálie, Ukrajiny, Japonska, Chile, Turecka, Columbie a Brazílie, se kterými jsme měly možnost navázat krátkodobá i dlouhodobá přátelství a budoucí spolupráci.
V obou zemích jsme měly možnost seznámit se s historií, kulturou, vzdělávacím systémem, místními památkami, přírodou a především s běžným chodem dané země a jejími obyvateli.
V Irsku jsme pobývaly ve 2. největším městě Cork, které se nachází u jihozápadního pobřeží na řece Lee. Je to krásné město plné kostelů, chrámů, překrásných starých budov muzeí a městských úřadů. Nachází se zde slavná University College Cork, bývalá věznice, několik pivovarů a palírna Jameson. Úzké staré uličky plné hospod a jiných občerstvovacích zařízení se střídají s moderními širokými ulicemi. Dále jsme měly možnost navštívit například národní park Killarney, hrad Blarney, přímořská městečka Cobh a Youghal a známé Moherské útesy.
Ostrov Malta je velice krásná země. Nabízí spoustu kulturních, sportovních a turistických aktivit. Během dvou volných dní jsme absolvovaly dva výlety lodí na maltské ostrovy Gozo a Comino Seznámily jsme se zde s místními, kteří jsou velice milí a vstřícní lidé.
Autorky: Pavla Reschová, Lucie Dvořáková, Stanislava Grunerová, Božena Belfínová, Gabriela Mužíková a Andrea Březinová